Burdur Sohbet Sitesi
Burdur Sohbet Sitesi Burdur Sohbet Sitesi 'ne Hoş Geldiniz Şehrimiz de yaşayan...
Sohbet | 29 Ocak 2021, Cuma

Burdur Sohbet Sitesi

Burdur Sohbet Sitesi

Burdur Sohbet Sitesi ‘ne Hoş Geldiniz. Şehrimiz de yaşayan kullanıcılarımız için özel olarak tasarlayıp hizmete sunduğumuz Kaliteli Sohbet Odaları da yeni arkadaşlıklar edinmenin en kolay ve güvenilir yollarından biridir. Sizlerden hiç bir ücret talep etmeden ücretsiz olarak giriş yapacağınız Ücretsiz Sohbet Odaları ile siz de kendinize yeni kalıcı arkadaşlıklar edinebilir; belki de ruh eşinizi bulabilir ve onunla birlikte huzurlu zaman geçirmenin keyfini çıkartabilirsiniz.

 

Burdur

Burdur

Burdur, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bir ildir. Burdur’un plaka kodu 15’tir. İlimizin nüfusu 270.796’dir.  Akdeniz Bölgesi’nin Göller Yöresi olarak bilinen kısmında yer alan Burdur güneyde Antalya, batıda Denizli, güneybatıda Muğla, kuzeyde Afyon ve kuzeydoğuda Isparta illeri ile komşudur.

Burdur İlçeleri; Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni ve Yeşilova’dır.

Akdeniz Bölgesi’nin önemli bir yerleşim birimi olan Burdur, tarih boyunca pek çok medeniyet tarafından merkez kabul edilmiştir. Bu anlamda zengin bir kültürel mirasa sahip kent, kronolojik olarak aşağıdaki dönemlerden geçmiştir. Selçuklular Anadolu fetihleri sırasında Burdur’u fethederler ve bu köyün isminin Ezostas yani Burada dur olduğunu öğrenirler. Zaman içerisinde değişime uğrayan Burada dur kelimesi en sonunda Burdur olarak şehrin ismi olur.

Burdur Sohbet Sitesi

Burdur ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Son yıllarda ise Burdur, mermer ve doğal taş sektöründe önemli atılımlar göstermeye başlamıştır. Açılan mermer ocakları ve mermer fabrikaları Burdur nüfusunun ciddi bir bölümüne istihdam sağlamaktadır. Burdur ekonomisinin yüzde 40’ı süt üretimine dayalı hayvancılık faaliyeti ve bunu destekleyen bitkisel üretimden oluşuyor. Günlük bin tonun üzerinde süt üretimi ile Burdur bu alanda Türkiye’de ilk 10’da yer alıyor.

Burdur her ne kadar Akdeniz Bölgesi’ne yakın durumda olsa da, Akdeniz ile arasındaki yükseltilerden dolayı Akdeniz değil, karasal iklim görülen bir şehirdir. Bundan dolayı yazlar ne kadar sıcak olsa da kışları çok soğuk ve yağışlıdır.

İlimizde yaşamış olan medeniyetler Burdur mutfağını da etkilemiş ve zenginleştirmiş. Çok çeşitli lezzetler katmış. Et yemekleri olsun, deniz ürünleri olsun, sebze yemekleri olsun, hepsi ayrı ayrı lezzetli Burdur’da. Burdur yemekleri listesinin başına özellikle eklenmesi gereken tarif Burdur testi kebabıdır. Koyun etinin testi içine konup ağır ateşte pişirilmesiyle hazırlanan bu lezzet Burdur mutfağının vazgeçilmezi.

 

– İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler;

 

Burdur

Burdur

 

Seviyeli Burdur Sohbet Sitesi

Sohbet odalarımıza katılım sağlayan kullanıcılarımız kalıcı arkadaşlıklar ve gerçek dostluklar kurarak hayatlarında olan biten ne var ise birbirleri ile paylaşabilmektedirler. Bu sayede bazen kimseye anlatamadıkları ve paylaşamadıkları sıkıntılarını da Seviyeli Sohbet odalarımız da tanıştıkları yeni kullanıcılar ile paylaşmaya başlamışlardır.

 

Burdur Sohbet OdaLarı Hoş SohbetLer DiLer

Burdur Sohbet Sitesi

Burdur Sohbet Sitesi

Yorumlar

error: Content is protected !!